
Ikke Noget Pis
Grin og græd med, når mændene er ved roret for måske sidste gang i denne udleverende komedie, der stiller skarpt på at være mand i dag.
UDSOLGT
Grin og græd med, når mændene er ved roret for måske sidste gang i denne udleverende komedie, der stiller skarpt på at være mand i dag.
UDSOLGT
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Lørdag, 23. Marts 2024 19:30
UDSOLGT
En forestilling om at være mand i dag inspireret af skuespillernes fortællinger og refleksioner
En ny fortælling om manden og hans humør presser sig på. Hvad har manden at byde på, og hvem har brug for ham? Hvordan synes han egentlig selv, det går? Instruktør Kamilla Wargo Brekling undersøger, hvordan det er at være mand i dag i en strittende og morsomt udleverende og ærlig forestilling, der skærer ind til benet: Hvordan går det, mand?
Det er over 15 år siden, Kamilla Wargo Brekling satte manden under lup i succesforestillingen PIS, der blev kåret til årets bedste turnéforestilling. Dengang måtte manden forholde sig til voksenlivets forpligtelser, småbørn, karriere og selvfølgelig kvinden. Han var næsten udødelig og i hvert fald uforbederlig. Nu er de her igen i en forandret verden. Der er sket meget siden sidst. Hvor er manden nu? Har der mon sneget sig en dødsangst ind? Og hvad med selvrefleksionen?
Kamilla Wargo Brekling har skrevet en komedie, der stiller skarpt på at være mand i dag, på baggrund af skuespillernes egne fortællinger, refleksioner og oplevelser.
Bemærk, at det er Rasmus Botoft, Peter Oliver Hansen, Henrik Prip, Kasper Leisner og Zaki Youssef, der medvirker i forestillingen i 2024.
Køb et medlemskab og 3 billetter, så får du rabat hele sæsonen.
Køb et medlemskab og 3 billetter, så får du rabat hele sæsonen.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.