
Mødre
Jeg var en god mor - indtil jeg fik børn!
Det er en historie om fire kvinder, der mødes i en mødregruppe.
more
Jeg var en god mor - indtil jeg fik børn!
Det er en historie om fire kvinder, der mødes i en mødregruppe.
more
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: Friday, November 06 2020 7:30PM
Jeg var en god mor - indtil jeg fik børn!“Mødre” er en forestilling der berører hvert et aspekt i livet efter at være blevet mor.
Det er både de store følelser og glæder, men i høj grad også morgenkvalme og ulvetime, søvnmangel og konkurrence om at være den bedste forældre.
Det er en historie om fire kvinder, der mødes i en mødregruppe i deres livs første arrangerede venskab, dvs. at mødes på tværs af forskelligheder i en ny fase af livet.
OBS: Mathilde Nordholdt, som er med på forestillingens pressebillede, er ikke med i turneudgaven af “Mødre”, men erstattes af Sara Møller Olsen.
Medvirkende: Szhirley, Lykke Sand Michelsen, Julie R. Ølgaard mfl.
Instruktion: Christine Exner
Mødre er forfattet af Christina Sederqvist, forfatter Julia Lahme, blogger Mette Marie Lei Lange, Lykke Sand Michelsen, samt Anna Bro.
Producent: Louise Schouw
Varighed: 1 time og 20 min uden pause.
Køb et medlemskab og 3 billetter, så får du rabat hele sæsonen.
Køb et medlemskab og 3 billetter, så får du rabat hele sæsonen.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.